In ronde 7 werden er 23 partijen gespeeld en ondanks dat op lang niet alle borden sprake was van een groot ratingverschil eindigde geen enkele partij in remise. Grote verrassingen bleven uit. De nog jonge deelnemers Aayush en Shaurya wisten wel hun tweede overwinning te behalen.
Net als in ronde 7 van waskoploper Tom afwezig in ronde 8. Aan de hoge borden waren er deze ronde toch wel enkele verrassende uitslagen. Pim G. wist te winnen van Ahnaf, Michel hield Caspar op remise. Het mag geen verrassing meer genoemd worden dat Rob ook Pim B. versloeg: hij is aan een hele sterke periode bezig en speelt ver boven zijn veel te ver gezakte rating. Over goed presteren gesproken, ook Yuvan is helemaal terug na een slechte start van het toernooi met een overwinning op Kishor: Na te beginnen met 3 verliespartijen heeft hij 5 keer op rij gewonnen! Vitali blijft het goed doen en wist nu ook ervaren clubschaker Albert te verslaan.
In ronde 9 wisten regerend clubkampioenen Rob en Pim G. respectievelijk Tom en Klaas te verslaan. Gagan wist zijn docent Hans op een 0 te trakteren en Yuxien pakte zijn eerste punt door van Dhiyanesh te winnen. ‘
In ronde 10 wist Pim G. de strijd der clubkampioenen in zijn voordeel te beslechten. Tom en Ahnaf bleven bij Pim in het kielzog door hun partijen te winnen. Aahil en Yuvan wisten beide op 6 punten te komen door hun partij te winnen en leiden zo in de jeugdklassementen.
Voor alle uitslagen en de stand zie https://schakenalmere.nl/stand/stand-indeling-open-rapidkampioenschap/