Almere D1 heeft voor een verrassing gezorgd door 6de te worden bij de halve finale D van de jeugdclubcompetitie van de KNSB, terwijl er een vrijplaats nodig was om uberhaupt mee te kunnen doen. Deze 6 plaats is net genoeg om te plaatsen voor de finale die 6 december in Groningen gespeeld zal worden.
Yuvan S., Gagan, Louaï en Lev hadden het vorig seizoen bij de SGA TK-D niet slecht gedaan, maar van VAS D1 en D2 werd verloren en tegen Zukertort D1 en D2 werd gelijk gespeeld. Daarmee werd net een matchpunt teveel afgestaan. Er zijn gelukkig altijd wel wat teams die zich terugtrekken, er kwam een plekje open en we mochten alsnog mee doen.
Lev kon niet meedoen, eerste vervanger Nikita moest voetballen, en zo kwamen we bij ons pas 7jarig toptalent Yuvan P. uit om het team compleet te maken. Yuvan P.’s rating is de afgelopen twee maanden van 1200 naar 1600 gestegen en hij liet onder andere afgelopen zondag in de Almere Grand Prix zien dit niveau aan te kunnen. Ook in de interne op maandag draait hij met 3,5 uit 5 goed mee in de kroongroep, dus ondanks zijn jonge leeftijd was Yuvan P. de logische keuze.
In de eerste ronde was Best Moves de tegenstander. Deze werden met 3-1 verslagen. Alleen Gagan, die zijn enkel gisteren heeft geblesseerd, verloor. Gagan was weinig mobiel, er werd een rolstoel voor hem geimproviseerd en de organisatie (in handen van onze goede buur MSK) zorgde ervoor dat Gagan vanaf ronde 2 aan het gangpad kon zitten.
In de tweede ronde speelden we tegen DSC die later bleken twee spelers te hebben opgesteld die al voor een andere vereniging in de E teamcompetitie hadden gespeeld. De partijen van deze spelers werden veranderd naar reglementaire verliezen, mooi voor ons team want zo werd een 2-2 omgezet naar 3-1 winst: Louaï en Yuvan P. wonnen, Gagan’s verlies werd omgezet in reglementaire winst.
Tsja, na zulke resultaten weet je dat de tegenstanders er niet makkelijker op worden. In ronde 3 speelden we tegen ESV, die uiteindelijk alle matches won in deze halve finale. Louaï wist met winst nog wel de eer te redden.
In ronde 4 dan tegen Zukertort 2, het team wat ons in de regionale voorronde nog een punt afsnoepte. Het ging nu beter. De Yuvan’s wonnen beiden hun partij, Gagan verloor, Louaï had een plusremise.
Ons team stond bij de tussenstand telkens bij de top 6, maar je weet, tenzij je echt bij de allerbeste teams in de poule behoort, het komt altijd aan op de laatste paar ronden. In ronde 5 speelden we tegen Magnus Leidsche Rijn 1 en die ging verloren. Het was weer Louaï die met een vol punt de eer redde, de andere 3 partijen gingen verloren.
Voor de SGA dacht ik: niet zo leuk dat Almere in de laatste ronde tegen Zukertort 1 moest spelen, maar het bleek mee te vallen, beiden plaatsten zich toch. De match eindigde in 2-2 (Gagan en Yuvan P. wonnen, Louaï en Yuvan S. verloren) en vooraf dacht ik dat dat voor Almere niet goed genoeg zou zijn. Voor Zukertort 1 was dit genoeg, zij hadden al twee bordpunten meer gehaald dan Almere. Voor Almere was het afwachten wat er voor de rest gespeeld zou worden. Uiteindelijk eindigde Almere gelijk met KC2 met 7 matchpunten en 12,5 bordpunt op een gedeelde 6de/7de plaats. Weerstandspunten bepaalden wie er naar de finale mocht, die vielen net in het voordeel uit van Almere (onder andere omdat in de laatste ronde een tegenstander van Almere (Magnus Leidsche Rijn), wist te winnen van een tegenstander van KC2 (Pionnetjes).
Zie voor alle uitslagen en standen https://knsb.netstand.nl/divisions/view/574
