Bij ons op de schaakvereniging Almere maken wij gebruik van drie soorten schaakstukken.
Deze zijn als volgt onderverdeeld:
- Extern
- Jeugd
- Senioren
Deze schaakstukken zitten in verschillende verpakkingen zodat wij weten welke stukken door wie gebruikt mogen worden.
Dit heeft een tweetal belangrijke redenen:
- als de jeugd heeft gespeeld, blijven deze materialen een week in de kast staan. Met de ( opkomende) Corona hoeven deze stukken dan niet schoon gemaakt te worden.
- ook zijn deze stukken van een ander model dan welke door de senioren gebruikt worden. En kunnen zo dan ook niet door elkaar raken.
Nu kan het gebeuren dat de schaakmaterialen die bij de jeugd gebruikt zijn, nog niet zijn opgeruimd. Gebruik deze dan NIET !!!! gewoon laten liggen.
Voor de senioren, en jeugdspelers die in de competitie van de senioren meespelen, gebruiken wij de schaakstukken die in de houten kistjeszitten.
Het spelen met een houten bord, vinden een aantal spelers fijner. Dat kan. Onderin de rechterkast staan een aantal borden welke gebruikt kunnen worden. Dus niet de borden in de opberghoezen.
Simpeler kan het niet worden.
TS